Sztuczki karciane

LICZENIE W CIEMNO

Z pełnej talii kart odrzucamy dwójki, trójki, czwórki, piątki, szóstki i jokery, w talii zostały tylko trzydzieści dwie karty. Wyjaśniamy, że w tej sztuczce obowiązuje system punktowy, w którym as ma 11 punktów, figury (walet, dama, król) mają po 10 punktów, zaś pozostałe karty mają liczbę punktów odpowiadającą liczbie oczek danej karty. Odwracamy się tyłem do obecnych i prosimy by trzy osoby wyciągnęły po jednej karcie i położyły te karty odkryte na stole. Następnie polecamy, by na każdej z tych kart położyć tyle dodatkowych kart, by liczba punktów w sumie wynosiła piętnaście. Jeśli na przykład wylosowaną kartą jest as, to kładzie się na nim cztery karty, jeśli jest to król, należy położyć pięć kart itd. Następnie prosimy o podanie nam pozostałych kart. Ponieważ jesteśmy odwróceni, nie wiemy jakie karty początkowo wylosowano, ale z dumą możemy oznajmić, że jesteśmy w stanie podać łączną wartość punktów wybranych kart. Do liczby pozostałych kart dodajemy 16, wynik tej operacji stanowi rozwiązanie - sumę punktów trzech wyciągniętych kart wynosi dokładnie tyle. Ta sztuczka zawsze się udaje;)

 

SAME WALETY

Przygotuj talię tak, aby walety były na spodzie. Trzymamy talię koszulkami do góry w lewej ręce (z jednej strony kciukiem, z drugiej pozostałymi palcami) i prosimy któregoś z widzów, aby zapałką przesunął grupę kart w głąb, żeby nieco wystawały poza talię. Chwytamy te karty kciukiem i palcem wskazującym prawej ręki, ale wyjmując je, ściągamy z dołu talii jednego waleta. Kładziemy te karty zakryte na stole (z waletem na spodzie). Powtarzamy procedurę jeszcze 3 razy (za każdym razem na spodzie znajduje się walet). Na koniec odwracamy kupki przypadkowo wybranych kart - wszyscy ujrzą 4 walety. Sztuczka ta nie należy do najłatwiejszych, ale warto poćwiczyć przed lustrem jej wykonanie bo efekt jest naprawdę fajny.

 

TRZY KARTY 

Rozsyp karty koszulkami do góry. Teraz wybierz sobie jedną kartę, nie pokazując jej widzom. Teraz nakazujesz wybierać widzowi karty, i nie patrząc na nie, podawać Tobie. Ty przed wyjęciem przez tą osobę karty mówisz co to ma być za karta;). Widz podaje tak 3 karty, a na koniec je odkrywasz i okazuje się, że są to te karty o które prosiłeś :) Jak to zrobić? Bardzo prosto: Rozsypujemy karty i bierzemy jedną. Kątem oka patrzymy na nią i widzimy np. asa pik. Mówimy zatem widzowi, aby wybrał nam asa pik, nie patrząc na kartę. Znów patrzymy na kartę i powtarzamy czynność  aż w ręce będziemy mięli 4 karty (razem z tą wybraną na początku). Wyjmujemy ostatnią wybraną przez widza kartę, mówiąc, że jest to nasza karta wybrana na początku. Pozostaje jedynie pokazać resztę kart, które zgadzają się z tym co mówiłeś.

 

Strona 1 z 3    >> 1 - 2 - 3 <<

© 2009 Platus

statystyka